Naciśnij ESC aby zamknąć

Znaleziono dwa cyberprzestępcze serwery

W Argentynie i Malezji odkryto dwa cyberprzestępcze serwery, które zawierały 500 megabajtów skradzionych danych. Najprawdopodobniej dane czekały na swojego kupca. Cyberprzestępcy wykorzystywali też serwery do przechowywania szkodliwego oprogramowania, którym zarażali pecety na całym świecie.

“To oczywiste, że była to amatorska robota, bo serwery nie były w żaden sposób ukryte. Prawdopodobnie zostały założone przez kogoś, kto kupił gotowy zestaw przestępczych narzędzi, jakie profesjonaliści sprzedają amatorom” – mówi Yuval Ben-Itzhak z firmy Finjan, która odkryła serwery.

Wśród danych zgromadzonych na serwerach znajdowały się informacje medyczne, biznesowe dotyczące jednej z amerykańskich linii lotniczych oraz informacje osobiste wielu osób. Serwery zostały już wyłączone przez lokalne władze.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.