Naciśnij ESC aby zamknąć

Przełom w odzyskiwaniu danych

Pracownicy przedsiębiorstw, które utraciły dane z serwerów wykorzystujących technologię wirtualizacji VMware, mogą spać spokojnie. Firma Kroll Ontrack stworzyła narzędzia specjalnie zaprojektowane do odzyskiwania folderów i plików znajdujących się we wszystkich typach systemów wirtualnych VMware. Kroll Ontrack jest obecnie jedynym dostawcą, który oferuje usługi odzyskiwania danych dla tego typu systemów.

Choć korzyści, jakie wynikają z zastosowania systemów wirtualnych (oszczędzanie pojemności, środowiska i kosztów) są łatwo dostrzegalne, to posiadanie wszystkich danych w jednym miejscu może sprawić, iż przedsiębiorstwo będzie niezwykle podatne na utratę danych. Zintensyfikowanie działań w środowiskach wirtualnych, połączone z przypadkami błędów fizycznych bądź systemowych popełnionych podczas konfiguracji, doprowadziły do znaczącego wzrostu liczby zapytań napływających do Kroll Ontrack z firm wykorzystujących w swej pracy środowiska wirtualne.

– Liczba zleceń związanych z przypadkami utraty danych w środowiskach wirtualnych wzrosła w niektórych krajach dziesięciokrotnie na przestrzeni ubiegłego roku – mówi Paweł Odor, główny specjalista polskiego oddziału firmy Kroll Ontrack. – Gdy w wirtualnej infrastrukturze dochodzi do utraty danych, identyfikacja przyczyny oraz odzyskanie danych są bardzo skomplikowane. Dlatego też wymaga to dokładnej ekspertyzy i bardzo dobrej znajomości rozwiązań wirtualnych. Nasi specjaliści posiadają wymagany poziom wiedzy, który umożliwia odzyskiwanie danych w naszych laboratoriach, bądź zdalnie.

Systemy VMware, w których skuteczność odzyskania danych przez Kroll Ontrack jest najwyższa, to:

• VMware Infrastructure 2 & 3 (ESX Server, VMFS)
• VMware Server
• VMware Workstation (wszystkie wersje)

Podczas gdy większość rozwiązań hardware’owych została zaprojektowana, by operować wyłącznie na jednym systemie operacyjnym, systemy wirtualne pomagają przedsiębiorcom na przeskoczenie tego ograniczenia. Jest to możliwe dzięki jednemu systemowi obsługi wielu różnych systemów operacyjnych jednocześnie. Podnosi to tym samym ich wydajność i elastyczność. Dzięki wirtualizacji użytkownicy oprogramowania VMware oszczędzają czas i koszty, jednocześnie optymalizując i racjonalizując infrastrukturę IT. Tłumaczy to wzrastające znaczenie korzystania z systemów wirtualnych w środowiskach biznesowych.

Odzyskując dane ze wszystkich rodzajów dysków twardych od ponad dwudziestu lat, Kroll Ontrack opracował także techniki oraz narzędzia, dzięki którym możliwe jest pełne odzyskanie danych z pamięci typu flash, dysków SSD oraz taśm LTO. Podobnie jak w przypadku środowisk wirtualnych, odzyskiwanie danych z wyżej wymienionych nośników jest również złożonym i pracochłonnym procesem. Mimo tego Kroll Ontrack jest w stanie odzyskiwać dane ze wszystkich wyżej wymienionych nośników.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.