Naciśnij ESC aby zamknąć

Złodzieje on-line zarabiają na masakrze w Virginia Tech

Masakra na uniwersytecie Virginia Tech stała się pożywką dla internetowych złodziei, którzy rozsyłają e-maile zawierające linki do stron na których mają znajdować się nagrania video z miejsca zdarzenia. Niestety wiele z tych stron zawiera złośliwe oprogramowanie, które służy do kradzieży danych, szczególnie informacji o kontach bankowych.

Graham Cluley – specjalista w dziedzinie oprogramowania antywirusowego, aktualnie starszy konsultant techniczny w firmie Sophos – skomentował “Hackerzy nie mają żadnych skrupułów w wykorzystywaniu do własnych celów tragedii innych ludzi”.

Źródło: metro.co.uk

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy – jako to określają media ‘hackerzy’, wykorzystują aktualne wydarzenia na świecie do atakowania ciekawskich użytkowników sieci. W ostatnich miesiącach obserwowaliśmy już podobne zjawiska. Najgorsze chyba jest jednak to – jak wynika z moich obserwacji zachowania użytkowników w sieciach firmowych i korporacyjnych – bardzo często zanim odbiorcy wiadomości sami spróbują wejść na wskazaną stronę, roześlą podejrzaną wiadomość do co najmniej kilku zaprzyjaźnionych osób. W tym wypadku nieświadomie pomagają złodziejom i rozsyłają SPAM – ku radości złodziei oczywiście.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.