Naciśnij ESC aby zamknąć

Nie przestawili zegarków – aresztowali niewłaściwą osobę

W ubiegłym miesiącu piętnastoletni amerykanin – Cody Webb – został aresztowany przez policję pod zarzutem wywołania alarmu bombowego w swojej szkole. Niestety dopiero po 12 dniach okazało się, że aresztowano niewłaściwą osobę.
Cody Webb został aresztowany po tym jak 11 marca 2007 o 3:17 rano (czasu lokalnego) ktoś zadzwonił na gorącą linię Hempfield Area High School przeznaczoną dla uczniów szkoły i powiadomił o podłożeniu bomby. Ta sama gorąca linia służy do udzielania uczniom informacji o tym co się dzieje w szkole. Wszyscy wierzyli, że sprawcą jest Cody – uczeń tejże szkoły, ponieważ właśnie w jego domu zainstalowany jest numer telefonu który przedstawił się centrali telefonicznej w szkole (tak zwane ‘caller ID’).

Niestety tego właśnie ranka nastąpiło przesunięcie czasu o którym zapomniała szkoła. Czas wszystkich połączeń przychodzących zarejestrowany przez szkolny system został zaktualizowany o 1 godzinę zgodnie z faktycznym przesunięciem czasu, w wyniku czego połączenie Cody’ego (który dzwonił do szkoły godzinę wcześniej) pokryło się w czasie (przynajmniej według zmodyfikowanego logu) z telefonem informującym o bombie.

Pomimo faktu, iż rozmowy są rejstrowane a głos osoby która dzwoniła brzmiał zupełnie inaczej, Cody Webb został aresztowany przez policję i spędził 12 dni w ośrodku dla nieletnich, zanim szkoła zdała sobie sprawę z pomyłki do jakiej doszło.

Cody Webb dokładnie opisał ‘bardzo wyszukane’ metody detektywistyczne jakimi posługiwała się szkoła, mówiąc, że doprowadzono go do dyrektora – Cathy Charlton, która zapytała go o jego domowy numer telefonu, po czym gdy usłyszała odpowiedź zaczęła radośnie machać rękoma w powietrzu wykrzykując ‘mamy go, mamy go’.

Gdy Cody Webb próbował wyjaśnić że jest niewinny usłyszał od dyrektora szkoły następujące słowa: ‘Dlaczego mamy Ci wierzyć? Jesteś przestępcą. Przestępcy kłamią cały czas’.

Wszelkie zarzuty przeciwko piętnastolatkowi zostały oddalone.

Źródło: PassablyNews.com

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.