Naciśnij ESC aby zamknąć

System Steam zhackowany! Wyciek ważnych danych

Zhackowano system elektronicznej dystrybucji gier Steam. Agresorem jest haker, który przedstawia się jako “MaddoxX”. Sam system Steam należy do potężnej korporacji Valve Corporation, autorów m.in. obu części gry Half-Life.

MaddoxX wypowiedział się w sprawie wkrótce po dokonaniu włamania. Na swojej stronie “No-Steam” opublikował część danych, w których jest posiadaniu oraz odezwę do firmy Valve.

Stwierdził, że udało mu się wykraść wewnętrzne dane firmy: logi błędów, niektóre fragmenty katalogów Valve’s Cafe i inne. Zrobił też zrzuty ekranów. Wśród danych jakie wykradł MaddoxX znalazły się informacje, które dotyczą kart kredytowych klientów systemu Steam oraz finansów firmy Valve.

Komentarz, jaki haker umieścił na swojej stronie wskazuje, że nie chodzi mu o pieniądze. Celem ataku było bardziej ośmieszenie firmy i udowodnienie, że nie jest ona uczciwa wobec swoich klientów.

Steam to system dostarczania, system zabezpieczeń oraz system gry wieloosobowej stworzony przez Valve Software. Aktualnie używany jest do dystrybucji i zarządzania grami stworzonymi przez Valve (w tym Half-Life, Half-Life 2)

Źródło: GameStar

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.