Naciśnij ESC aby zamknąć

Złamano program Beniamin – kulisy dyskryminacji grup społecznych

Dnia 22 czerwca 2006, minister edukacji Roman Giertych ogłosił bezpłatne publiczne udostępnienie programu komputerowego zabezpieczającego internautów przed niepożądanymi treściami o nazwie Beniamin.

Od czasu publikacji słychać jednak coraz więcej głosów o dziwnej definicji terminu “niepożądana strona” według Beniamina. Niestety, lista słów kluczowych blokowanych przez program była dostarczona w zaszyfrowanym pliku, program nie umożliwia też edycji wbudowanych wartości domyślnych.

Jeden z naszych informatorów przeanalizował zaszyfrowane dane stosowane przez program i odkrył listę słów kluczowych przez niego blokowanych.

Ciekawsze z blokowanych słów kluczowych to: “geje”, “mam ukończone 18 lat”, “blog”, “blox”, “kasss”, “gejowo pl”, “gejowo net”, “cafe gazeta pl”.

Pełne opracowanie znajduje się tutaj.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.