Naciśnij ESC aby zamknąć

Włamanie do Hongkong and Shanghai Banking Corporation

Pracownik jednego z międzynarodowej sieci banków HSBC z oddziałem w Indiach, został oskarżony o spowodowanie kradzieży 233 tys. funtów pochodzących z kont klientów Wielkiej Brytanii. Nadeem Kashmiri jest głównym podejrzanym dokonania włamania do centralnego komputera i następnie pozyskania szczegółowych informacji personalnych dotyczących kont bankowych dwudziestu brytyjczyków.

Wieść wyszła na jaw kiedy wykryto, że pracownicy indyjskiego oddziału banku sprzedawali dane klientów z Wielkiej Brytanii. Brytyjski związek bankowy Amicus wyraził swoje oburzenie tymi rewelacjami. Jego przedstawiciel David Fleming, poinformował, że związek zaalarmował o całym zajściu, upominając o sprawie pracowników HSBC oraz rząd. “Jesteśmy rozczarowani faktem, iż nasze ostrzeżenia o możliwości kradzieży danych zostały zlekceważone. Jeśli HSBC jest podatne na tego typu defraudacje w ich własnych oddziałach, wtedy każda jej organizacja znajduje się w podobnym niebezpieczeństwie”, nadmienił Fleming.

Źródło: The Sun

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.