Naciśnij ESC aby zamknąć

Włamanie do jednego z serwerów WIT

Jeden z serwerów Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania pod auspicjami Polskiej Akademii Nauk w Warszawie padł ofiarą hakerów 24 czerwca. Wynikiem ataku było umieszczenie strony z informacją o włamaniu pod adresem ppi.wsisiz.edu.pl/repository/netqurd.htm, która znajduje się tam w dalszym ciągu!

Umieszczona przez włamywaczy treść jest następująca:

“Your Box 0wn3z By: Behrooz Ice – NetQurd – FiXxXer – Ali WishStar
We Love Azerbaijan & Iran If You Want Patch Your Server Bugs We
Can Help You Free Ashiyane Digital Security Team
/Server Irc.Ashiyane.com #Ashiyane”

Którą zobaczyć można pod adresem:

http://ppi.wsisiz.edu.pl/repository/netqurd.htm

Serwer, na który miało miejsce włamanie nie należy do specjalnie ważnych, zawiera dane o prowadzeniu projektów Internetowych, oficjalną stronę wykładów, przykładów prac studenckich, programu wykładów, blogów etc. Stanowi jednak poważne zagrożenie dla serwera głównego uczelni, biorąc pod uwagę możliwość jego monitoringu i dalszej penetracji IP adresowej klasy uczelni. WIT w tegorocznym, najstarszym i najbardziej prestiżowym rankingu wyższych uczelni niepaństwowych oraz niebiznesowych, tygodnika Wprost zdobyła poraz drugi 1 miejsce.

http://www.wit.edu.pl/wprost.php

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.