Naciśnij ESC aby zamknąć

Włamanie do Wydziału Prawa i Administracji UMCS w Lublinie

Serwer Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie padł dzisiaj ofiarą dwóch hakerów, posługujących się pseudonimami Shad0w oraz Thehacker. W wyniku włamania, doszło do podmiany strony głównej Wydziału Prawa dostępnej pod adresem www.prawo.umcs.lublin.pl.

Po przejściu na stronę Wydziału, zobaczyć można następującą treść:

“HacKed by Shad0w & Thehacker

Warning: main(/includes/version.php): failed to open stream: No such file or
directory in /users/buryz/public_html/prawo/includes/mambo.php on line 41”

Nie trudno jest się po “No such file or directory” domyślić, jak łatwo można się włamać na serwer Wydziału Prawa UMCS w Lublinie. Zaistniała sytuacja jest bardzo podobna do tej z dnia 25 czerwca, gdzie ofiarą padł główny serwer Politechniki Gdańskiej.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.