Naciśnij ESC aby zamknąć

Zatrzymany internetowy oszust

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 22-latkowi podejrzanemu o oszustwo komputerowe. Mężczyzna na jednym z portali przejął konto internetowe innej osoby i wystawiał na nim własne aukcje internetowe, na których oferował do sprzedaży po atrakcyjnych cenach telefony komórkowe, których faktycznie nie posiadał. Oszukał w ten sposób około 17 osób, na kwotę nie mniejszą niż 5 tys.zł.

Funkcjonariusze sekcji do walki z przestępczością gospodarczą komendy miejskiej Policji we Wrocławiu namierzyli oszusta w sieci. Jak po nitce do kłębka ustalili jego personalia i miejsce zamieszkania. Gdy zapukali do drzwi 22-latka ten był całkowicie zaskoczony. Oszust nie spodziewał się nawet, że zostanie namierzony.

Jak ustalili policjanci 22-letni mieszkaniec Wrocławia na jednym z portali aukcyjnych przejął konto innej osoby i wystawiał swoje aukcje. Oferował do sprzedaży po okazyjnej cenie nowe telefony komórkowe. Żadnego asortymentu oczywiście nie posiadał. Każda z zainteresowanych kupnem telefonu osób, wpłacała na podane konto do 500 złotych. Jak ustalili funkcjonariusze oszukanych w ten sposób zostało co najmniej 17 osób, a straty mogły wynieść nie mniej niż 5 tys. złotych.

W trakcie przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli komputer oraz karty bankomatowe służące do popełnienia przestępczego procederu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Za oszustwo komputerowe, a więc za osiągnięcie korzyści majątkowej lub wyrządzenie innej osobie szkody, zmienianie danych informatycznych 22-latkowi grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Główna Policji

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.