Naciśnij ESC aby zamknąć

Ruszyła pierwsza sieć z kwantową kryptografią

Podczas konferencji naukowej w Wiedniu uruchomiono pierwszą w historii sieć chronioną za pomocą kwantowego szyfrowania. Sieć korzysta z sześciu różnych technologii generowania kwantowych kluczy kryptograficznych.

Jest ona dziełem grupy Secure Communication based on Quantum Cryptography (SECOQC), która została powołana w 2004 roku w celu stworzenia systemu odpornego na podsłuch, szczególnie ze strony osławionego Echelona.

“Dostarczymy narzędzi bazujących na technologiach kwantowych, które pozwolą przedsiębiorstwom na ochronę swoich tajemnic przed szpiegostwem” – mówi doktor Chrisian Monynk.

“W przeszłości znaczące straty finansowe związane ze szpiegostwem przemysłowym, były spowodowane działalnością systemu Echelon. Naszym celem jest zapewnienie niezależności i konkurencyjności europejskiej gospodarki” – dodaje.

Unia Europejska zainwestowała w projekt 11 milionów euro.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.