Naciśnij ESC aby zamknąć

Zarażony Departament Skarbu

Witryny amerykańskiego Departamentu Skarbu zostały zarażone przez cyberprzestępców. Celem ataku padły strony Biura Grawerowania i Druku, które jest odpowiedzialne za produkcję banknotów.

Przestępcy wykorzystali błąd IFRAME, dzięki któremu przekierowywali internautów na kontrolowany przez siebie serwer na Ukrainie. Tam, na witrynie grepad.com, dochodziło do ataku.

Urzędnicy Departamentu poinformowali, że zainfekowane zostały bep.gov, bep.treas.gov oraz moneyfactory.gov.

Źródło: www.arcabit.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.