Naciśnij ESC aby zamknąć

Wzrasta ilość ataków typu phishing

Jak wynika z raportu opublikowanego przez zespół badawczy F-Secure obejmującego badania z okresu od czerwca do grudnia 2006. Wynika z niego, że coraz większą popularnością cieszą się ataki typu phishing.

Okazuje się, że ataki te zdobywają coraz większą popularność dzięki możliwości rejestracji domen łudząco podobnych do witryn znanych banków i instytucji finansowych. Innym popularnym rodzajem ataków są robaki wykorzystujące luki XXS. Złośliwy kod potrafi np. dodać w ciągu kilku godzin nawet i milion nowych osób do grona znajomych użytkownika.

Do niedawna wydawało się, że telefony komórkowe są dobrze zabezpieczone. Jeszcze w 1 połowie 2006 liczba wirusów atakujących urządzenia mobilne przekraczała 100. Obecnie jest ich ponad 300. Pojawiły się też programy szpiegowskie, które zapisują informacje o wiadomościach SMS i połączeniach głosowych, umożliwiają zdalne podsłuchiwanie i potajemne zestawianie połączeń konferencyjnych. Aplikacje te mogą być wyposażone również w usługi lokalizacyjne.

Szczegóły raportu można obejrzeć tutaj:
http://www.f-secure.com/2006/2/

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.