Naciśnij ESC aby zamknąć

Sprawdź czy twój komputer nie jest podatny na atak

W serwisach informacyjnych pojawia się coraz więcej informacji niezałatanych lukach, które są już wykorzystywane przez cyberprzestępców. Nie sposób już śledzić wszystkich tych doniesień. Nic więc dziwnego, że firmy dostarczające zabezpieczenia zaczynają oferować darmowe programy testujące podatność oprogramowania na ataki i prowadzą serwisy o lukach zero-day.

Aby ułatwić użytkownikom zabezpieczanie się przed atakami zero-day firma Secunia udostępniła darmowe narzędzie o nazwie Software Inspector. Wykrywa ono oprogramowanie podatne na ataki, działające pod kontrolą systemów Windows 2000, Windows XP oraz Windows 2003.

Po przeprowadzonym teście użytkownik dowie się nie tylko, jakie programy na jego komputerze mogą być podatne na atak (test obejmuje m. in. przeglądarki, komunikatory, odtwarzacze i klienty poczty), ale zostanie również poinformowany o ewentualnej konieczności zaktualizowania swojego Windowsa.

Źródło: DI

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.