Naciśnij ESC aby zamknąć

Wyszukiwarki mogą zarażać szkodliwym kodem

Serwery cache wykorzystywane przez wiodące światowe wyszukiwrki, stały się składnicami szkodliwego kodu – informują autorzy najnowszego raportu.

Nawet gdy szkodliwa strona WWW zostaje usunięta, to jej kod wciąż jest przechowywany na tego typu serwerach i użytkownicy Internetu wciąż narażeni są na niebezpieczeństwo.

W raporcie, przygotowanym przez firmę Finjan, czytamy również, że cyberprzestępcy coraz częściej do przeprowadzenia ataków wykorzystują Web 2.0 pozostawiając szkodliwy kod na popularnych stronach i zarażając ich użytkowników. Yuval Ben-Itzhak, jeden z szefów Finjan, zauważa, że obecne technologie filtrowania adresów WWW umożliwiają przeprowadzanie ataków z zaufanych witryn. Jego zdaniem powinny być stosowane technologie proaktywne, takie, które analizują kod ładowanej do komputera witryny, a nie tylko jej adres.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.