Naciśnij ESC aby zamknąć

Fałszywa kopia Google

Cyberprzestępcy stworzyli kopię włoskiej witryny Google’a. Strona służyła im do przeprowadzania ataków na komputery osób, które przypadkiem weszły na fałszywą stronę. Do zwabienia internautów wykorzystano nazwę, bardzo podobną do Google’a.

Użytkownik komputera, który popełnił błąd, i źle wpisał adres znanej wyszukiwarki, trafiał na strony cyberprzestępców, gdzie dochodziło do ataku za pomocą kontrolek ActiveX. Na niebezpieczeństwo byli narażeni przede wszystkim ci internauci, którzy korzystają z Internet Explorera skonfigurowanego tak, by automatycznie zezwalał na instalowanie kontrolek. Po instalacji dochodziło do zarażenia komputera koniem trojańskim, który przekierowywał użytkownika na strony pornograficzne. Trojan instalował ponadto program szpiegujący, zdolny do zapisywania wszystkiego, co internauta pisał na klawiaturze. Dane przesyłane były następnie na serwer cyberprzestępców. Zarażone komputery wykorzystywano również do rozsyłania spamu.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.