Naciśnij ESC aby zamknąć

Wydawcy kart płatniczych jednoczą siły

Pięciu największych wydawców kart kredytowych, American Express, Discover Financial Services, JCB, MasterCard Worldwide oraz Visa International, utworzyły jedną wspólną organizację.
Jej celem jest wypracowanie i wdrożenie standardów bezpieczeństwa dotyczących kart płatniczych. Po raz pierwszy w historii wspomniane firmy pracują nad jednym, wspólnym projektem.

Payment Card International (PCI) Security Standard Conuncil ma dbać o rozwijanie powstałego w ubiegłym roku PCI Data Security Standards. Będzie on obejmował dystrybutorów, sprzedawców, instytucje finansowe oraz ponad miliard właścicieli kart płatniczym na całym świecie. Konkurujące ze sobą firmy przyjmą wspólny standard, co poprawi bezpieczeństwo transakcji, uprości operacje dokonywane za pomocą kart oraz obniży koszty wdrożenia całego systemu.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.