Naciśnij ESC aby zamknąć

Microsoft do hakerów: Dajcie z siebie wszystko

Z powodu żenujących sytuacji z zabezpieczeniami, korporacja Microsoftu stosuje nową taktykę: zaprasza i zachęca speców komputerowych światowej sławy aby poszperali w poszukiwaniu błędów w Viście, systemie operacyjnym nowej generacji.

Microsoft udostępnił wersję testową około 3.000 specjalistom od zabezpieczeń w czwartek, wyszczególniając kroki podjęte w celu wzmocnienia produktu przeciwko atakom mogącym ujawnić numery kont bankowych oraz inne poufne informacje.

Microsoft spotkał się z ostrą krytyką błędów w systemie zabezpieczeń, które doprowadzały do awarii sieci oraz dezorganizacji jej działania i utrudnień dla klientów. Po zarzutach niedostatecznych starań aby produkty Microsoftu utrzymały swoją pozycję na rynku, producent oprogramowania usiłuje przekonać osoby postronne, że to się zmieniło.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.