Naciśnij ESC aby zamknąć

Hakerzy bogacą się na zainfekowanych pecetach

„Łowcy hakerów” śledząc najnowszego robaka, który wykorzystuje dziurę w biuletynie Microsoft-u MS06-040 oszacowali, że pewien sprytny haker wzbogacił się w ciągu jednego dnia o jakieś 430$ instalując oprogramowanie szpiegowskie na tysiącach przejętych pecetów.

Pracujący nad zabezpieczeniami naukowcy z German Honeynet Project odkryli bezpośredni związek pomiędzy atakującym robakiem, a spółką DollarRevenue – która płaci około pensa do 30centów za instalację swojego oprogramowania obsługującego reklamy.

W ciągu 24 godzin sterowana poprzez kanał IRC sieć zainfekowanych systemów obejmowała już ponad 7.700 komputerów.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.