Naciśnij ESC aby zamknąć

Eric McCarty przyznaje sie do winy

We wtorek pracownik ochrony Eric McCarty przyznał się do winy przed sądem pierwszej instancji w Los Angeles, potwierdzając, że umyślnie wykorzystał wadę witryny „elektronicznej rejestracji studentów” Uniwersytetu Południowej Kalifornii.

Przestępstwo miało miejsce w czerwcu 2005 roku. Eric McCarty wykorzystał prawdopodobnie lukę w zabezpieczeniu systemu przyjmowania zgłoszeń i zdobył dostęp do danych osobowych aplikantów, łącznie z datami urodzenia i numerami ubezpieczenia społecznego. Powszechna luka pozwoliła na uzyskanie informacji z bazy danych poprzez wysłanie poleceń przy użyciu pól “login” na stronie przyjmowania zgłoszeń. W czerwcu 2005 roku, po wykryciu luki w zabezpieczeniu strony zawierającej bazę danych zgłoszeń online, strona została zamknięta na pewien czas. W wyniku ataku uzyskał dostęp do danych osobowych ponad 270 000 byłych i obecnych aplikantów.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.