Naciśnij ESC aby zamknąć

Wrześniowe biuletyny zabezpieczeń

Microsoft we wrześniu wydał trzy biuletyny zabezpieczeń – jeden oznaczony jako krytyczny, jeden ważny i jeden umiarkowanie ważny.

MS06-054: Usterka w programie Microsoft Publisher może pozwolić na zdalne wykonanie kodu (910729)
Poziom: Krytyczny
Typ: Zdalne wykonanie kodu
Oprogramowanie: Office
Poprawka rozwiązuje problem w aplikacji Microsoft Publisher, który może pozwolić na zdalne wykonanie kodu.

MS06-052: Usterka w Reliable Multicast Program (PGM) może pozwolić na atak typu odmowa usługi (919007)
Poziom: Ważny
Typ: Odmowa usługi
Oprogramowanie: Windows
Poprawka rozwiązuje problem w Reliable Multicast Program (PGM), który może pozwolić na przeprowadzenie ataku typu odmowa usługi (denial of service).

MS06-053: Usterka w Usłudze indeksowania może pozwolić na atak typu cross-side scripting (920685)
Poziom: Umiarkowany
Typ: Ujawnienie informacji
Oprogramowanie: Windows
Poprawka rozwiązuje problem w Usłudze indeksowania, który może pozwolić na ujawnienie informacji.

Źródło: WSS

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.