Naciśnij ESC aby zamknąć

Współpraca banków z firmami antywirusowymi

Barclays Bank – renomowany bank z Wielkiej Brytanii podpisał umowę z F-Secure na 1.6 milliona licencji fińskiego oprogramowania antywirusowego (obejmuje to także 2-letni update).

Wszyscy klienci banku dostaną oprogramowanie za darmo. Statystki zebrane przez US National Cyber Security Alliance pokazują, że 56% klientów nie ma aktywnego programu antywirusowego na swoich osobistych komputerach, co oznacza duże ryzyko przejęcia i wykorzystania poufnych danych. Barclays informuje również o fakcie rozsyłania darmowego oprogramowania wraz z kodem do odblokowania, w momencie kiedy zostanie on pobrany.

Źródło: BBC

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.