Naciśnij ESC aby zamknąć

Włamanie do Uniwersytetu Sacred Heart

Informacje takie jak dane osobowe, adresy, SSN oraz 103 numery kart kredytowych ludzi przynależących do szkoły mogły zostać wykradzione z uczelnianego serwera.

Zespół techniczno-informatyczny z Fairfield, Conn. wykrył zainstalowany rootkit w systemie, który blokował jedną z usług. Wirus został namierzony, podczas rutynowej kontroli dnia 8 maja. Po tym incydencie serwer został wyłączony i rozpoczęto szczegółowe śledztwo. Do badania użyto wszelkich, możliwych uniwersytekich środków oraz wynajęto firmę, zajmującą się bezpieczeństwem w internecie. Nie potwierdzono tego czy hacker miał dostęp do w/w informacji, ani nie zanotowano żadnego przestępstwa z wykorzystaniem tych danych.

Źródło: INTERNETNEWS.COM

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.