Naciśnij ESC aby zamknąć

Podejrzani o włamanie do MySpace zatrzymani

Operatorzy strony, która umożliwia użytkownikom MySpace.com śledzenie połączeń odwiedzających ich gości, zostali oskarżeni o próbę wyłudzenia $150 tyś. dolarów z popularnej strony interentowej.

Mieszkańcy Suffolk County w stanie New York, Shaun Harrison (18) oraz Saverio Mondelli (19) zostali aresztowani w zeszły piątek po dojechaniu do Los Angeles, gdzie umówili się wcześniej z agentami rządowymi podającymi się za pracowników MySpace. Spotkanie było częścią zasadzki, w wyniku której możliwe było przedstawienie podejrzanym zarzutów włamania komputerowego oraz próby wymuszenia.

Na początku tego roku serwis MySpace zablokował oprogramowanie Harrison & Mondelli, po czym pozwani zagrozili że jeżeli nie dostaną $150 tyś. dolarów rozpowszechnią nowy “nie do złamania” kod, Jeśli Shaun i Saverio zostaną skazani, grozi im wyrok ponad 4 lat więzienia.

Źródło: IDG News Service

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.