Naciśnij ESC aby zamknąć

Policja aresztowała phishera aukcji Yahoo Japan

Policja z Kyoto aresztowała mężczyznę podejrzanego o udział w grupie phisherów, którzy kradli dane personalne kierując ofiary na podmienione strony aukcji Yahoo Japan.

Podejrzany to 34 letni Takayuki Matsuoka, przynależący do Tokyo’s Itabashi Ward. Oskarżony został o kradzież, wykorzystanie cudzych danych a także o naruszenie prawa nieautoryzowanego dostępu do komputerów. Jest to pierwsze tego typu zatrzymanie w Japonii powiązane z phishingiem. Grupa działająca w Tokyo podejrzana jest o kradzież danych personalnych 1000 osób od zeszłego roku oraz defraudację 700 osób na sumę 100,000,000 jenów (ok. 2,700,000 PLN) poprzez wykorzystanie skradzionych tych danych.

Od września tamtego roku do kwietnia grupa rozsyłała wiadomości e-mail, w których znajdował się link do podmienionego serwisu logującego aukcji ? Yahoo Japan. W momencie otwarcia linku do strony podanej w poczcie e-mail następowało przekierowanie do fałszywego serwisu. Po zdobyciu loginów i haseł, przestępcy tworzyli sfingowane aukcje sprzedając najczęściej sprzęt elektroniczny. Ludzie kupujący różne towary od oszustów wpłacali pieniądze na ich konta.

Głównymi zarzutami postawionymi Takayuki Matsuoka jest kradzież danych dwóch osób mieszkających w Kyoto, a także o defraudacje dwóch innych mężczyzn z Tokyo łącznie na sumę 500,000 jenów (13,500 PLN). Badający tę sprawę wytropili podejrzanych przez analizę internetowego dostępu do poszczególnych kont oraz przez taśmy wideo z banków i instytucji finansowych, z których były wypłacane pieniądze.

Źródło: Yahoo.com

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.