Naciśnij ESC aby zamknąć

Microsoft zaleca ‘safe mode’ dla Word

W związku z coraz liczniejszymi w ostatnim tygodniu exploitami wykorzystującymi lukę w Microsoft Word, koncern zalecił na czas opracowywania aktualizacji korzystanie z aplikacji w tak zwanym – bezpiecznym trybie.

Uruchamianie aplikacji Word w tym restrykcyjnym środowisku nie naprawia błędu, lecz pomaga uchronić przez znanymi typami zagrożeń. Włączenie bezpiecznego trybu Word to proces składający się na dwie czynności. Pierwszą z nich jest manualne wyłączenie opcji zachowywania się aplikacji jak klient poczty e-mail. Drugą jest dodanie do opcji uruchamiania programu parametru “/safe”.

Podatnymi na atak wersjami aplikacji są Word 2002 / 2003. Microsoft poinformował o braku zagrożenia w wersji 2000. Do ataku dochodzi w momencie otwarcia załącznika poczty będącego dokumentem. Do czasu publikacji poprawek przewidzianej na 13-go czerwca, użytkownicy podatnych wersji powinni zachować szczególną czujność.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.