Naciśnij ESC aby zamknąć

Symantec vs. Microsoft

W zeszłym tygodniu firma Symantec pozwała do sądu Microsoft, oskarżając koncern o naruszenie własności intelektualnej związanej z nowatorską technologią składowania danych. Jest to pierwszy przypadek, w którym giganci stają naprzeciw sobie.

Symantec wystosował do sądu rządanie, w którym domaga się zatrzymania prac przy rozbudowie przez Microsoft swojego oprogramowania oraz systemów operacyjnych, włączając Microsoft Vista oraz Windows Server “Longhorn” do momentu, kiedy wszelkie własności intelektualne zdaniem Symantec należące do niego, nie zostaną usunięte z produktów Microsoft.

“Symantec zrobi wszystko aby opóźnić wydanie systemu Microsoft Vista.” powiedział John Pescatore, analityk do spraw bezpieczeństwa z grupy Gartner. Przedmiotem sporu okazały się technologie opracowane przez Veritas Software, firmę w całości przejętą przez Symantec. Zarzuty kierowane są pod kątem produktu Volume Manager firmy Symantec, który umożliwia systemowi gromadzenie oraz przetwarzanie dużych ilości danych. Spór precyzuje naruszenie przez Microsoft licencji zawartej w 1996r.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.