Naciśnij ESC aby zamknąć

Wpadła, bo zalogowała się na portalu erotycznym

8 lat więzienia grozi 35-letniej oszustce internetowej zatrzymanej przez łódzką policję. Kobieta oszukała ponad 200 osób. Była od dłuższego czasu poszukiwana czterema listami gończymi.

Policjanci z Łodzi namierzyli kobietę ściganą czterema listami gończymi przez Opole (Kędzierzyn-Koźle), Szczecin, Kraków (Wieliczka) i Białystok. 35-letnia oszustka oferowała do sprzedaży na różnych aukcjach internetowych m.in. firanki. Po wpłaceniu przez klientów pieniędzy towar nigdy nie trafiał do nabywców. W ten sposób oszukanych mogło zostać ponad 200 osób.

Kobieta ukrywała się na terenie całego kraju, bardzo często zmieniając miejsca pobytu. Kryminalni monitorując strony internetowe natrafili na jej ślad na jednym z portali oferujących usługi seksualne. Skojarzyli zdjęcie podpisane „Ola” z ze zdjęciem dołączonym do listów gończych.

Okazało się, że w Łodzi zalogowała się około trzy tygodnie temu. Funkcjonariusze zaplanowali zasadzkę. Wczoraj oszustka została zatrzymana w wynajmowanym mieszkaniu na Śródmieściu. Była zupełnie zaskoczona. 35-letnia mieszkanka Kędzierzyna –Koźla dzięki czujności łódzkich policjantów trafiła już za kratki.

Źródło: Komenda Główna Policji

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.