Naciśnij ESC aby zamknąć

Luka w systemie Symbian S60

Hiszpański haker znalazł poważną lukę w systemie operacyjnym Symbian (w wersji S60). Luka pozwala na uzyskanie dostępu do wszystkich plików znajdujących się na telefonie.

Aby umożliwić dostęp do plików przechowywanych na telefonie wszystkim programom, wystarczy zainstalować odpowiednią aplikacje w formacie SISX. Narzędzie zmienia uprawnienia wszystkich aplikacji zainstalowanych na telefonie i umożliwia im ingerencję w pliki. W odróżnieniu od standardowego oprogramowania S60, program napisany przez odkrywcę błędu można bezproblemowo zainstalować na telefonie, mimo że nie posiada odpowiedniego podpisu. Skutkiem ubocznym, jest brak możliwości uruchamiania programów do czasu zrestartowania urządzenia.

Pomimo, że błąd został opublikowany w celu umożliwienia programistom lepszej kontroli nad systemem, to zainteresowani nim będą głównie twórcy szkodliwego oprogramowania. Prawdopodobnie, w najbliższym czasie powstanie malware bazujący na tej luce.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.