Naciśnij ESC aby zamknąć

Ranking niebezpiecznych domen

Jak informują specjaliści, Hongkong i Chiny przodują w liczbie niebezpiecznych witryn WWW. Z raportu Mapping the Mal Web Revisited wynika, że w niechlubnej statystyce przodują domeny Hongkongu (.hk), Chin (.cn), Filipin (.ph) oraz Rumunii (.ro).

Co ciekawe, w badaniu wzięło udział blisko 10 milionów witryn i aż 19.2% z tych, które znajdowało się w domenie .hk było niebezpiecznych dla odwiedzających. Dla chińskich domen wartość ta wyniosła 11%. Hongkong zdetronizował ubiegłorocznego lidera – Tokelau.

Raport ma być impulsem dla administratorów domen najwyższego poziomu do zmiany swojej polityki i zwracania większej uwagi na bezpieczeństwo.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.