Naciśnij ESC aby zamknąć

UE ostrzega swoich członków

Przedstawiciele Unii Europejskiej ostrzegają państwa członkowskie, że powinny jak najszybciej poprawić bezpieczeństwo swojej infrastruktury teleinformatycznej. Wiele krajów nie stosuje bowiem nawet podstawowych zabezpieczeń koniecznych do odparcia ataku.

Nie mają na przykład zespołów informatycznych, które w każdej chwili byłyby gotowe do przeciwdziałania atakowi. Jedynie w 14 państwach UE istnieją takie zespoły, a w dwóch kolejnych mają powstać w ciągu roku.

European Network and Information Security Agency (ENISA) zauważyła też, że kraje członkowskie muszą przeciwdziałać zagrożeniom związanym z popularnością serwisów społecznościowych oraz ze spamem. Ten ostatni w 2007 przyniósł europejskim firmom straty szacowane na 64.5 miliarda euro.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.