Naciśnij ESC aby zamknąć

Poważna luka w Adobe Flash Player

Przez ostatnie dni znacznie wzrosła ilość infekcji stron WWW, która w efekcie prowadzi do zarażenia odwiedzających je użytkowników szkodliwym oprogramowaniem. Prawdopodobnie wykorzystywana jest nieznana dotąd luka w Adobe Flash Player.

W celu przeprowadzenia ataku, cyberprzestępcy umieszczają na stronie fragment kodu JavaScript lub HTML, który kieruje użytkownika na stronę zawierającą spreparowany plik o rozszerzeniu . swf. Wewnątrz animacji flash znajduje się złośliwy kod, który wykorzystuje wcześniej nieudokumentowaną podatność.

Błąd znajduje się w najnowszej wersji Adobe Flash Player (oznaczonej numerem 9.0.124.0) i wcześniejszych. Pozwala na wykonanie dowolnego kodu po stronie ofiary. Włamywacze wykorzystują lukę do pobrania na atakowany komputer oprogramowania typu malware.

Do chwili wydania poprawki zaleca się wyłączenie w przeglądarce internetowej możliwości odtwarzania animacji flash.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.