Naciśnij ESC aby zamknąć

Wpadł z nielegalnym towarem

207 sztuk nielegalnych płyt z grami, filmami i muzyką ujawnili funkcjonariusze sekcji do walki z przestępczością gospodarczą z Pruszkowa. Zatrzymali 29-letniego Marcina O., który na miejscowym targowisku handlował podejrzanym towarem. Rynkowa wartość płyt to około 45 tys. zł.

W związku z akcją “Bazar” w sobotnie przedpołudnie policjanci operacyjni z sekcji dw. z przestępczością gospodarczą pojechali na “Mały Manhattan” – pruszkowskie targowisko. Na jednym ze stoisk zauważyli młodego mężczyznę, który oferował do sprzedaży płyty z grami komputerowymi, filmami oraz muzyką. Zarówno cena jak i wygląd oferowanego towaru wzbudziły podejrzenia policjantów, co do ich legalności. Postanowili sprawdzić młodego mężczyznę i należący do niego płyty.

29-letni Marcin O. bardzo się zdziwił, gdy zobaczył policyjne legitymacje. Po kontroli stoiska oraz przeszukaniu mieszkania mężczyzny, został on wraz z towarem przewieziony do komendy. Tam przeliczono płyty: 85 sztuk z grami, 15 z filmami i 107 z plikami muzycznymi. Wstępnie wartość ich oszacowano na około 45 tysięcy złotych.

Zabezpieczony towar zostanie przekazany do ekspertyzy biegłego. Marcin O. został wstępnie przesłuchany. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Źródło: Komenda Główna Policji

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.