Naciśnij ESC aby zamknąć

Visa potwierdza włamanie

Visa potwierdziła, że kolejna duża firma przetwarzająca karty płatnicze padła ofiarą cyberprzestępców. Nieujawnioną z nazwy firmę zaatakowano w podobny sposób, co wcześniej Heartland Payment Systems.

Obecnie wiadomo, że przestępcy mieli dostęp do transakcji przeprowadzanych pomiędzy lutym a sierpniem ubiegłego roku. Narażonych mogło zostać nawet 100 milionów kont bankowych. Na szczęście włamywaczom nie udało się uzyskać danych pozwalających na sklonowanie kart płatniczych.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.