Naciśnij ESC aby zamknąć

WordPress 2.6.2

Developerzy oprogramowania WordPress udostępnili wersję WordPress 2.6.2 i nalegają, by użytkownicy jak najszybciej ją zainstalowali. Okazało się bowiem, że w poprzednich edycjach istnieje błąd, który pozwala atakującemu zresetować hasła użytkowników WordPressa.

Wskutek błędnego filtrowania parametrów dla bazy danych cyberprzestępca jest w stanie, rejestrując się np. do bloga, skasować hasła jego użytkowników i w ten sposób uniemożliwić im korzystanie z niego przynajmniej przez jakiś czas.

Źródło: ArcaBit, WordPress

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.