Naciśnij ESC aby zamknąć

Włamanie na serwer lua.pl

Dzisiaj w nocy dotarły do nas anonimowe informacje o rzekomo udanym ataku na serwery jednej z polskich firm hostingowych – www.lua.pl w wyniku którego miało dojść do wycieku blisko 12 000 danych osobowych użytkowników, wraz z hasłami dostępowymi do kont ftp.

Aktualizacja 08.10.2007r. – ciąg dalszy masowych włamań…!?

Ataku miała podobno dokonać grupa “”Polish Vodka Team” używając błędu SQL Injection. Jak widać na podmienionych stronach rzekomy atak był skierowany przeciwko obecnej Polityce w Kraju.

Aktualizacja 08.10.2007r.

Hakerzy z “Polish Vodka Team” dzisiaj po raz kolejny zaatakowali serwer hostingowy, tym razem łupem padł – FreeBox.pl. Hakerzy przejeli całkowitą kontrolę nad serwerem (konta pocztowa, www) podmieniając blisko 2 500 stron użytkowników korzystających z portalu.

Poniżej screenshot jednej z podmienionych storn:

Jak do tej pory są to największe w historii ataki mass defejs.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.