Naciśnij ESC aby zamknąć

Sieć komórkowa zabezpieczona eTokenem

Aladdin Knowledge Systems rozpoczął współpracę z siecią telefonii komórkowej Virgin Mobile we Francji. W wyniku umowy ponad 3 tysiące dystrybutorów Virgin Mobile w całym kraju zostało wyposażonych w rozwiązania eToken.

Dzięki wyposażeniu dystrybutorów w dwustopniowy klucz uwierzytelnienia eTokenu NG-OTP, sieć Virgin Mobile osiągnęła wysoki poziom bezpieczeństwa aktywacji telefonów w całej Francji – poprzez zabezpieczenie przed nieautoryzowanymi użytkownikami, którzy mogliby zdobyć dostęp do danych firmy.

eToken NG-OTP to jednych z najbardziej innowacyjnych rodzajów tokenów. Łączy w sobie cechy karty inteligentnej na port USB z funkcjami haseł jednorazowych OTP. NG-OTP zawiera w sobie pełną funkcjonalność tokenów Aladdina bazujących na karcie inteligentnej (eToken PRO) z dodatkiem technologii OTP, co ostatecznie zapewnia wysoki stopień uwierzytelnienia w trybie off-line.

eToken NG-OTP jest bardzo elastycznym i uniwersalnym urządzeniem. Wspiera wiele rozwiązań do autoryzacji dostępu i współpracuje z różnymi rodzajami sieci oraz aplikacji. Z NG-OTP możliwa jest autoryzacja dostępu do sieci korporacyjnej, dzięki wykorzystaniu mechanizmu logowania Microsoft Smart Card, opartego na kluczu prywatnym przechowywanym w eTokenie. Użytkownik może także wykorzystywać ten sam eToken NG-OTP do bezpiecznego logowania się do sieci korporacyjnej z sieci publicznej (np. z kawiarenki internetowej), poprzez połączenie VPN lub poprzez autoryzację dostępu wymagającą hasła jednorazowego.

„Virgin Mobile udostępnia część swojego systemu informatycznego stronom trzecim. Odbywa się to za pośrednictwem Internetu i ma rozproszony charakter. W takich sytuacjach palącą potrzebą jest właściwa ochrona systemu i odpowiednie zarządzanie dostępem do niego. eTokeny poprzez zastosowanie dwupoziomowego modelu uwierzytelnienia wprowadzają wydajny i szczelny system zabezpieczeń. Dodatkowo system TMS wspomaga firmę w zarządzaniu infrastrukturą eTokenów.” – powiedział Shlomi Yanai, wiceprezes jednostki eToken w firmie Aladdin.

Aladdin Knowledge Systems to izraelska firma informatyczna, która powstała w 1985 r. Od 1993 r. jest notowana na giełdzie w USA (NASDAQ: ALDN). Aladdin specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań wspomagających zarządzanie dostępem do oprogramowania (Digital Rights Management, DRM) oraz zabezpieczania go przed piractwem i niekontrolowanym wykorzystywaniem. Firma jest producentem rodziny rozwiązań eToken służących do uwierzytelniania. Jest także autorem rozwiązania eSafe, które chroni przed atakami i szkodliwymi programami, pochodzącymi z sieci. Dużą zaletą produktów tej firmy jest prosta obsługa, centralna administracja oraz współpraca z systemami zaporowymi typu firewall, takimi jak Check Point FireWall-1 czy CISCO PIX. Produkt dostępny jest w postaci instlowanej na systemach ogólnego przeznaczenia, dedykowanych platformach sprzętowych (np. Crossbeam) oraz w formie tzw. wirtualnego appliance.

Źródło: Aladdin, Optimum Public Relations, Gazeta Wyborcza

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.