Naciśnij ESC aby zamknąć

Cyberprzestępcy zaatakowali specjalistów IT

Cyberprzestępcy zaatakowali witrynę jednej za najważniejszych chińskich organizacji zajmujących się bezpieczeństwem. Co najmniej trzy strony na witrynie Chinese Internet Security Response Team (CISRT), zostały zarażone szkodliwym kodem. Wykorzystywał on znaną lukę iFrames.

CISRT poinformował, ze atakujący wykorzystali luki w kontrolce ActiveX w odtwarzaczu multimedialnym BaoFeng Storm.

Poprzez lukę iFrame na komputer odwiedzającego witrynę CSIRT ładowany jest kod, który pobiera kolejne fragmenty szkodliwego kodu. Jednym z nich jest np.plik sms.exe. CISRT na swoim blogu przeprosił użytkowników.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.