Naciśnij ESC aby zamknąć

Włamanie na brytyjski serwis firmy Microsoft

Wykryto podatność na atak typu SQL injection na brytyjskiej stronie Microsoftu. Dziura umożliwiała m.in.wyciągnięcie listy użytkowników i ich zakodowanych haseł a także modyfikowanie tabel.

Podatność na atak wykryto na stornie przeznaczonej dla partnerów. Hacker z Arabii Saudyjskiej ukrywający się pod pseudonimem “rEmOtEr” umieścił w Internecie nagranie z włamania, które niestety jest już niedostępne.

Po bardziej wnikliwej analizie wykazano, że jest on również podatny na Cross Site Scripting.

Atak typu SQL injection polega na takiej manipulacji aplikacją komunikującą się z bazą danych, aby ta umożliwiła atakującemu uzyskanie dostępu lub modyfikację danych, do których nie posiada on uprawnień. W praktyce polega to na wykorzystaniu interfejsu użytkownika (adresu URL, formularza HTML/XML, okna dialogowego itp.) do wprowadzenia do aplikacji spreparowanego ciągu znaków.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.