Naciśnij ESC aby zamknąć

Joanna przyjęła wyzwanie

Czterech słynnych specjalistów do spraw bezpieczeństwa komputerowego Dino Dai Zovi, Peter Ferrie z Symantec, Nate Lawson z Root Labs i Thomas Ptacek z Matasano rzuciło wyzwanie znanej polskiej programistce Joannie Rutkowskiej.

Jak wiadomo Joanna jest autorką techniki “Blue Pill”, która wykorzystuje technologię wirtualizacji procesorów AMD oraz Intela do ukrywania złośliwego kodu.

Dzięki tej technice jak twierdzi autorka można stworzyć niewielki kod, który będzie właściwie nie do wykrycia.

Wyżej wymieni programiści twierdzą jednak, że program zostawiłby w komputerze ofiary zbyt wiele śladów i tym samym nie byłoby problemu z jego wykryciem i tym samym, wezwali Rutkowską do udowodnienia swoich tez, która przyjęła wyzwanie stawiając jednak pewne warunki.

Głównym z nich jest znalezienie sponsora. Prace na kodem będzie kosztowało Rutkowską i jej firmę 416.000 dolarów ponieważ program musi być napisany od początku z tego względu, że “Blue Pill” powstało gdy specjalistka pracowała jeszcze w firmie COSEINC i nie może wykorzystać stworzonego tam kodu.

Inny warunek mówi, że prezentacja rootkita powinna się odbyć na pięciu różnych maszynach by wyeliminować możliwość przypadkowego wykrycia działania programu. Przebieg działań można śledzić między innymi na blogu Joanny Rutkowskiej, której życzymy oczywiście sukcesu…

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.