Naciśnij ESC aby zamknąć

Fake stron Apple

Specjaliści z Sunbelt odkryli ostatnio nowego trojana, który próbuje “wyciągać” pieniądze od użytkowników poprzez fikcyjną sprzedaż najnowszego dziecka koncernu Apple, iPhone. Ekipa z Sunbelt twierdzi, że trojan mógł powstać na zamówienie przestępców, a w dodatku jest słabo wykrywalny przez aplikacje antywirusowe.

Podczsa odwiedzin google.com lub yahoo.com wirus pokazuje na ekranie okienka popup teoretycznie inicjowane przez jedną z tych witryn. Okna zawierają między innymi inforamcję: “supported by Google” oraz “supported by Yahoo”.

W normalnym przypadku wywołania strony iphone.com użytkownik zostaje przekierowany do http://www.apple.com/iphone/. Klinięcie w reklamę w zainfekowanym systemie kończy się przekierowaniem na podmienioną wersje strony, gdzie Internauta może wypełnić formularz zamówinienia i dokonać przelewu. Niestety pieniądze trafią gdzieś do banku na Łotwie zamiast na konta Apple.

Robak do przeniknięcia do sytemu wykorzystuje znane luki w zabezpieczeniach przeglądarki Internet Explorer, a konkretnie jej obiekty pomocnicze, tzw: Browser Helper Object.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.