Naciśnij ESC aby zamknąć

Włamanie do Departamentu Broni Nuklearnej w USA

Nieznany hacker włamał się do Agencji Departamentu Broni Nuklearnej, uzyskując dostęp do tajnych zasobów zawierających dane personalne 1500 pracowników. Cały incydent miał miejsce we wrześniu ubiegłego roku, natomiast sprawa wyszła na jaw dopiero w tym tygodniu.

Kradzieży dokonano z komputera należącego do Międzynarodowej Administracji Bezpieczeństwa Nuklearnego w miejscowości Albuquerque w Nowym Meksyku. Ważne pliki zawierały także informacje na temat kontraktów zawartych pomiędzy agencją a jej pracownikami, dat urodzenia, numerów ubezpieczeń oraz wszelkich innych poufnych informacji. Pomimo, że Departament Energii przeznacza na bezpieczeństwo komputerowe 140 mln dolarów rocznie, jak widać nie jest w stanie zapewnić sobie należytego bezpieczeństwa.

Źródło: Wired

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.