Naciśnij ESC aby zamknąć

Steganografia w Linux z wykorzystaniem ext2hide

Ext2hide jest programem mającym na celu ukrywanie plików wszędzie tam, gdzie potencjalnie nikt nie będzie ich szukał. Bazuje na wolnych obszarach superbloków partycji opartych na systemach plików ext2 oraz ext3. Program jest obecnie w fazie proof-of-concept, zaleca się więc ostrożność przy jego testowaniu.

Metody steganograficzne są ostatnio bardzo popularne, coraz większa ilość aplikacji oferuje sposoby ukrywania różnego rodzaju zasobów w systemie. Wielką zaletą jest posiadanie plików niewidocznych dla poleceń systemu. Program daje szerokie możliwości ukrywania plików zawierających poufne i wrażliwe dane – takie jak hasła, klucze publiczne oraz wiele innych.

?Obecna forma programu opiera się o działanie z poziomu uprzywilejowanego użytkownika, tak aby miał on możliwość zapisania danych w systemie plików. W niedługim czasie planuję wydać kolejną wersję ext2hide w formie modułu kernela, aby obsługiwanie działań programu wydawane było bezpośrednio z jądra systemu z opcjami i metodami montowania dla poszczególnych użytkowników.?, powiedział Jason McManus, autor programu.

Źródło: Linux.com

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.