Naciśnij ESC aby zamknąć

Włamanie do AT&T

Dane ponad 19 tys. użytkowników zostały przejęte przez hakerów, którzy włamali się do serwisu internetowego AT&T. Skradzione informacje dotyczą głównie numerów kard kredytowych.

AT&T natychmiast zamknęło sklep, poinformowało firmy obsługujące karty kredytowe i pracuje z odpowiednimi agencjami rządowymi celem namierzenia hackerów i osób, które spróbują wykorzystać skradzione dane. Przedstawiciele firmy AT&T przeprosili użytkowników za zaistniałą sytuację. Jednocześnie zobowiązano się do wzmocnienia zabezpieczeń serwisu.

AT&T (ang. American Telephone and Telegraph) to amerykańska firma telekomunikacyjna. AT&T było przez pewien czas największą na świecie firmą świadczącą usługi telefoniczne oraz największą siecią telewizji kablowej. W jej laboratoriach (Bell Labs) powstał m.in. system operacyjny UNIX i języki C i C++.

Źródło: 4pressl, Reuters

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.