Naciśnij ESC aby zamknąć

Wirus dla procesorów AMD

Spece od zabezpieczeń z firmy Symantec ogłosili, iż znaleźli dowód na istnienie nowego wirusa pisanego z myślą nie o konkretnym systemie operacyjnym, ale o sprzęcie, a konkretnie o procesorach AMD.

Wirus nazwany został, zależnie od wersji w32.bounds lub w64.bounds. W obecnej postaci nie stanowi żadnego zagrożenia, ale może oznaczać początek nowej ery złośliwego oprogramowania, wymierzonego w sprzęt, a nie tak jak dotychczas, w oprogramowanie.

“Jeśli wirus może działać na poziomie procesora, może ominąć zabezpieczenia zintegrowane z jądrem systemu, a tym bardziej zabezpieczenia, z których korzysta użytkownik – to duża pokusa dla twórców wirusów”, powiedział Vincent Weafer z Symanteca.

Źródło: CHIP

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.