Naciśnij ESC aby zamknąć

Windowsowy robak w iPodzie

Firma Apple ostrzega, że partia odtwarzaczy iPod wideo została przypadkowo zarażona wirusem RavMonE.exe. Problem dotyczy około 1% urządzeń sprzedanych od 12 września.

Odtwarzacze zostały zainfekowane na etapie produkcji, robak działał na jednym z terminali służących jako stacja robocza nadzorująca testy jakości wyprodukowanych urządzeń, działającym pod kontrolą Windows.

Wirus, znany również jako RJump, atakuje tylko maszyny z systemem Windows. Szkodliwy kod otwiera w systemie tylne drzwi i próbuje rozprzestrzeniać się poprzez pozostawianie swych kopii na urządzeniach przenośnych podłączanych do komputera.

Użytkownik potencjalnie zainfekowanego iPoda powinien podłączyć iPoda do komputera i uruchomić antywirusa, po czym wybrać opcję “Restore” w aplikacji iTunes, aby odzyskać oprogramowanie w “zarażonym” odtwarzaczu.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.