Naciśnij ESC aby zamknąć

Wrocławska Policja zamyka piracki serwer

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 28-letniego mieszkańca Wrocławia, który za pośrednictwem serwera FTP udostępniał odpłatnie pirackie oprogramowanie, filmy i pliki muzyczne, czyniąc sobie z tego procederu stałe źródło dochodu.

Mężczyzna był całkowicie zaskoczony zatrzymaniem. Okazało się bowiem, że na wypadek namierzenia przez policjantów, zabezpieczył się, prowadząc swoją działalność ze swojego mieszkania, gdzie znajdował sie komputer z całkowicie legalnym oprogramowaniem. Sedno jednak tkwiło w tym, że w drugim, udostępnionym w tym celu mieszkaniu, znajdował się inny, właściwy komputer, z kilkunastoma dyskami twardymi, dzięki któremu sprawca założył serwer, którym administrował i łączył sie ze swojego mieszkania. Służyło do tego specjalne oprogramowanie.

Przy okazji rozpracowywania działalności 28-latka, policjanci trafili też na właściciela mieszkania, w którym znajdował się komputer z serwerem i nielegalnymi treściami. Właściciel ten umówił sie ze sprawcą, że w zamian za udostępnienie swojego mieszkania będzie ściągał z serwera interesujące go treści bezpłatnie i w sposób nieograniczony. Mężczyzna ten został również wczoraj zatrzymany. Obecnie postępowanie w powyższej sprawie prowadzi Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Źródło: Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.