Naciśnij ESC aby zamknąć

Nowa Opera ochroni przed oszustami

Nadchodzące wydanie przeglądarki Opera 9.1 będzie posiadać wbudowane zabezpieczenie przed stronami podszywającymi się pod inne serwisy i wykradającymi dane użytkowników. Według programistów Opery, zabezpieczenie ma być skuteczniejsze od podobnych rozwiązań przygotowanych dla Firefoksa 2.0 i Internet Explorera 7.0.

Każda odwiedzana przez użytkownika strona będzie sprawdzana w dwóch prowadzonych przez producenta bazach: witryn zaufanych i spisie znanych oszustów. Jeśli strona znajdzie się na liście “dobrych”, w pasku adresu przeglądarki pojawi się ikonka “i”, jeśli strony nie będzie w żadnej z baz zobaczymy ikonkę “?” zalecającą ostrożność przy podawaniu naszych danych. Jeśli zaś Opera dostanie informacje, że załadowana przez nas strona znalazła się na spisie oszustów, wyświetlone zostanie okno ostrzegające nas przed niebezpieczeństwem.

Źródło: dobreprogramy

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.