Naciśnij ESC aby zamknąć

W Sieci niebezpiecznie

Twórcy projektu Common Vulnerabilities and Exposures (CVE) informują, że błędy na stronach WWW są jak dotychczas najczęściej znajdowanymi lukami bezpieczeństwa w całym przemyśle IT.

W ciągu pierwszych 9 miesięcy bieżącego roku specjaliści poinformowali o 4375 lukach, podczas gdy w całym roku ubiegłym takich luk było 4538.

Trzy pierwsze miejsca na liście najbardziej rozpowszechnionych błędów zajmują dotychczas te związane ze stronami WWW. Przepełnienia bufora, dotychczasowy lider klasyfikacji, spadło na 4. miejsce.

Za liczne błędy odpowiada też powszechność prostych języków programowania. “Istnienie przyjaznych języków, takich jak PHP, ułatwia tworzenie aplikacji, ale ułatwia też znalezienie w nich błędów” – mówi Christey.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.