Naciśnij ESC aby zamknąć

Banalnie proste fałszowanie wyników wyborów

Szefowie firmy Diebold, dostarczającej Stanom Zjednoczonym głosomatów Diebold Accuvote, są z pewnością wściekli po publikacji grupy naukowców z Uniwersytet Princeton.

Wykazali oni, że powyższe głosomaty kompletnie nie nadają się do powierzonego im zadania jakim jest obsługa głosowania.

Wadą Diebold Accuvote jest bardzo niski poziom bezpieczeństwa pozwalający na włamanie się do systemu obsługującego głosomat w kilka minut i zainstalowanie przygotowanego wcześniej malware`u, którego zadaniem jest fałszowanie wyników wyborów. Zainstalowane oprogramowanie przenosi głosy oddane na jednego kandydata na drugiego i dokonuje zmian w logach, które uniemożliwiają wykrycie fałszerstwa.

Co więcej program fałszujący jest niezwykle trudny do wykrycia nawet w trakcie testów i może mieć wbudowaną opcję samozniszczenia zgraną z końcem wyborów. Wszystko to sprawia, że dzięki Accuvote można swobodnie manipulować wynikami wyborów.

Źródło: x86

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.